0
Njegove korenine segajo v Severno Afriko, od koder izvira tudi njegovo ime ''rooibos'', kar v afriškem jeziku pomeni ''rdeči grm'', drugače pa je znan tudi kot rdeči čaj. Pridelujejo ga iz fermentiranih listov rdečega grma, kar da čaju kraljevsko rdečerjavo barvo. Poznamo pa tudi zeleni rooibos, ki se pridobiva iz nefermentiranih listov in je znan kot bolj žlahtna različica našega okusnega zdravilnega napoja.
Ker rooibos čaj ne vsebuje kofeina, je zelo dobra alternativa za ljudi, ki se mu želijo izogibati zaradi cele palete razlogov, ki so posledica pretiranega uživanja le-tega:
Prav tako pa ima rooibos tudi nižjo vsebnost tanina, snovi, ki lahko privede do razdraženosti želodca, slabosti ter problemov z jetri. Najdemo ga v kavi, nekaterem sadju in zelenjavi, vinu ter v zelenem in črnem čaju.
Najverjetneje eden izmed najbolj znanih in največjih vplivov rooibos čaja na zdravje je ta, da vsebuje velike količine antioksidantov, ki pomagajo ščititi celice v telesu pred poškodbami. Tako naj bi na dolgi rok zmanjševali možnost nastanka kroničnih bolezni, na primer srčna in celo rakasta obolenja.
Vsak izmed nas se je že srečal z dnevi, ko mu zvečer po glavi vrgoli preveč misli, ki ne pustijo zaspati. Spanec je eden izmed pomembnejših dejavnikov regeneracije celotnega telesa, zato se je vredno poglobiti v načine, kako bi lahko bil le-ta čim bolj kakovosten. Tudi tukaj ti lahko pomaga rooibos čaj, saj vsebuje minerale, kot je na primer magnezij. Znano je, da ima magnezij pomirjujoč vpliv na živčni sistem. Prav tako pa je lahko že sama priprava čaja kot nekakšen ritual, ki ti lahko pomaga se sprostiti in odklopiti možgane.
Zagotovo je najbolj pomembno, da se dobro počutimo v svoji koži. Če se ti je med zimo morda nabral kakšen kilogram več in si ga želiš izgubiti, ti lahko rooibos čaj pomaga, saj vsebuje zelo malo kalorij (samo 2 do 5 kalorij na skodelico), prav tako pa je že naravno sladkastega okusa, tako da ne boš potrebovala dodatnih sladil.
Rooibos poleg vseh do sedaj naštetih zdravilnih snovi vsebuje tudi alfa hidroksi kislino in cink, ki sta zelo pomembna za zdravje tvoje kože, prav tako pa preprečujeta vnetja v telesu, kar lahko vpliva na zmanjševanje nastanka aken in mozoljev.
Za začetek poišči kakovosten rooibos čaj. Tako boš poskrbela, da bo čaj zagotovo imel vse prej omenjene zdravilne elemente. V skodelico daj čaj v cedilu, ki ga preliješ z vrelo vodo. Počakaj 5-10 minut za popoln okus, nato pa cedilo vzemi ven iz vode. V čaj lahko dodaš nekaj kapljic limone in žličko medu, lahko pa se odločiš za nekoliko bolj drzno potezo ter v čaj dodaš malo mleka - to je lahko rastlinskega ali živalskega izvora. In že lahko uživaš v skodelici zdravja!
0
MAGAZINE_SECTION_MANAGE_COMMON_AUTHOR
NaN User_UserCard_Followers