0
Saj poznaš tisti pregovor: »Za vsako bolezen rož'ca raste«? No, kot drži to, je res tudi to, da se za vsako neprijetnost najde čaj, ki jo lahko hitro odpravi.
Čeprav ob čaju najprej pomislimo na Britance in na njihovih sto načinov, na katerega ga pijejo, pa je čaj izvorno iz Kitajske; »Made in China« bi lahko rekli. Star je že več kot dve tisočletji - tako kot masažna tehnika z Gua Sha ploščico - tradicija pitja čaja pa ni tako stara. Čaj se sicer uporablja tudi v kozmetiki, predvsem za lajšanje težav z mastno kožo in lasiščem.
Če je tvoje življenje manj kakovostno zaradi pomanjkanja spanja ali težav, povezanih z njim, pa tudi kronična nespečnost, potem si pripravi skodelico kamiličnega čaja. Poleg tega ima kamilica protivnetne učinke, hkrati pa pomaga zaščititi tudi jetra. Znanstveniki domnevajo, da bi utegnil kamilični čaj pomagati tudi pri diareji in čirih na želodcu, priporočajo pa ga tudi ženskam, ki se spopadajo s hudimi menstrualnimi krči.
Najpogosteje pripravljen čaj je pripravek iz poprove mete. Ta pomaga vzpostavljati zdravje prebavnega trakta, ima pa tudi protivnetne in antibakterijske učinkovine. Tudi olje poprove mete se priporoča za vdihavanje, posebej, kadar se želiš znebiti občutka slabosti ali bolečinah v trebuhu.
Čaj iz hibiskusa ti bo pomagal odpraviti kakršnekoli simptome vnetij, učinkovit pa naj bi bil tudi pri okužbi s ptičjo gripo. Lahko ga uživaš vročega ali hladnega, osvežil te bo v obeh primerih.
Ingverjev čaj, ki je ostrega okusa, je pravi »shot« zdravja; pomaga pri zaščiti imunskega sistema, še posebej pa se izkaže pri preprečevanju slabosti. Olajšuje menstrualne bolečine, pomaga obolelim za diabetesom, bil pa bi naj celo bolj učinkovit kot protibolečinske tablete.
V sodobnih čajnicah si zagotovo že lahko naletel/a na čaj, imenovan rooibos. Tudi ta je izjemno dober zate, ima pa tudi že dolgoletno tradicijo uživanja, saj so ga Južnoafričani že pred stoletji uporabljali kot zdravilo. Po raziskavah naj bi pomagal stimulirati zdravje kosti, hkrati pa ima blagodejni učinek na zdravje srca in ožilja.
Žajbljev čaj lahko spiješ takrat, ko imaš pred seboj pomemben dogodek, ki od tebe zahteva veliko razmišljanja; ta čaj namreč odlično vpliva na zdravje možganov. Tudi zanj obstaja nekaj domnev, ena takih je ta, da utegne žajbelj preprečevati , ali pa vsaj omiliti simptome Alzheimerjeve bolezni.
Četudi si v svetu čajev morda začetnik, ti priporočam, da se čimprej vključiš vanj in spoznal/a boš, da je včasih skodelica čaja prvi korak k odpravi težav. Če pa nisi ljubitelj/ica čajev, pa lahko za zdravje poskusiš tudi razne napitke za dober imunski sistem.
0
MAGAZINE_SECTION_MANAGE_COMMON_AUTHOR
NaN User_UserCard_Followers