0
Pogosto se domače kopeli, ki spominjajo na spa, izkažejo za neuspešne zaradi pomanjkanja ustrezne priprave. V fazi priprave pripravi sceno tako, da bo vse skupaj čim bolj sproščujoče. Tukaj je nekaj nasvetov, kako se pripraviš na sproščujočo kopel:
Medtem ko je večina kopeli standardna kopel z vročo vodo, se ledene kopeli pogosto uporabljajo za zdravljenje bolečih mišic pri športnikih in izjemno aktivnih posameznikih. Ledene kopeli pomagajo pri okrevanju in običajno trajajo največ 5-10 minut. Temperatura ledene kopeli ne sme biti nižja od 11,6 stopinje Celzija. Ledene kopeli se običajno uporabljajo le za fizične koristi, kot so zniževanje telesne temperature, lajšanje bolečin v mišicah in zmanjševanje vnetij. Običajno se ne uporabljajo za sprostitev. Vroče vodne kopeli pa so primerne za lajšanje stresa in dekompresijo po dolgem dnevu. Popolna kopel lahko prinese številne koristi za zdravje, med drugim:
Pri pripravi čim bolj sproščujoče kopeli mnogi uporabljajo mešanice za peneče kopeli, ki vodi dodajo želene mehurčke in lahek vonj. Nekateri izdelki za kopel vsebujejo celo sestavine, kot so mleko, med in ovseni kosmiči, ki med namakanjem pomirjajo kožo. Uporaba dobrih izdelkov za kopanje lahko vpliva na kakovost tvoje kopeli.
Če v kopel dodaš nekaj kapljic olja za kopel, to ne le izboljša izkušnjo s privlačnim in sproščujočim vonjem, temveč lahko poskrbi tudi za mehkejšo kožo. Ključno je, da preveriš etiketo in se prepričaš, da je olje varno za uporabo v kopeli. Olje izberi preudarno, da ne bo dražilo tvoje kože. Izogibaj se poprove mete, cimeta, čajevca ali timijana in se raje odloči za pomirjujoče kamilico, sivko ali vrtnico. Ko dodajaš olja v kopalno kad, uporabite le 5-10 kapljic! Ker gre za izjemno koncentrirane spojine, lahko prevelika količina draži tvojo kožo.
Epsomska sol, ki se imenuje tudi magnezijev sulfat, je kemična spojina, sestavljena iz magnezija, žvepla in kisika. Pri uporabi epsomske soli (magnezijevega sulfata) se magnezij absorbira neposredno v kožo in neposredno vpliva na procese v koži in telesu kot celoti.
Kopel z epsomsko soljo lahko pomaga zmanjšati vnetja, saj magnezij pomaga zmanjšati vnetje. Prav tako lahko pomaga pri zdravljenju različnih kožnih obolenjih, kot so akne, ekcemi in luskavica. Obenem pa epsomska sol pomaga lajšati bolečine po intenzivnih telesnih dejavnostih ali vadbi.
Po dobrih 15-20 minutah namakanja si natakni kopalne rokavice in se dobro in močno zdrgni s pilingom za telo. Ne boš verjela, kako mehka in voljna bo tvoja koža po tem. Soli in olja kožo zmehčajo in razstrupljajo, piling pa iz telesa odplakne toksine in jih spusti v odtok.
Vroča voda lahko iz tvoje kože izloči vsa naravna olja, zaradi česar postane koža izsušena. Zato potrebuješ olje za telo in vlažilno kremo, da v koži ohraniš vso preostalo vlago in obnovite svoj sijaj. Ko spereš piling za telo in vse ostanke lepljivosti, izprazni kad, se nežno obriši s puhasto brisačo in se dobro namaži z vlažilno kremo. Po nanosu vlažilne kreme vtri še nekaj olja za telo. Kombinacija kreme z oljem za telo po pilingu je božanska in bo poskrbela, da bo tvoja koža mehka kot maslo, ti pa se boš počutila bolj sveže kot kdaj koli prej.
Skratka, priprava sproščujoče kopeli je odličen način za sprostitev po dolgem dnevu ali tednu. Za optimalno sprostitev je pomembno, da dodaš prave sestavine in prilagodiš temperaturo vode ter osvetlitev. Ko imaš popolno kombinacijo, se lahko preprosto uležeš in uživaš v vseh prednostih, ki jih prinaša pomirjujoče namakanje. Ne pozabite si vzeti časa, da uživaš v trenutku in se popolnoma sprostiš.
0
MAGAZINE_SECTION_MANAGE_COMMON_AUTHOR
NaN User_UserCard_Followers