0
Za umivanje obraza dvakrat na dan (zjutraj in zvečer) uporabi nežno čistilo brez dišav, da odstraniš vso umazanijo, olje in ličila. Poleg čiščenja ne pozabi na vlaženje, zato na svojo kožo nanesi vlažilno kremo, da bo ta ostala hidrirana. Če imaš mastno kožo, lahko uporabiš lahke vlažilne kreme brez olja.
Nosi zaščito pred soncem z vsaj faktorjem 30 vsak dan, tudi v oblačnih dneh. Izpostavljenost soncu lahko poslabša brazgotine od aken in povzroči prezgodnje staranje kože.
Izogibaj se dotikanju obraza z neumitimi rokami, saj lahko s tem preneseš bakterije in razdražiš kožo. Izogibaj se tudi stiskanju mozoljev, saj lahko povzroči brazgotinjenje.
Pij veliko vode, da bo tvoja koža hidrirana od znotraj navzven. Poleg tega poskušaj jesti uravnoteženo prehrano, bogato s sadjem, zelenjavo, pustimi beljakovinami in polnozrnatimi izdelki. Nekatere študije kažejo, da lahko nekatera živila, na primer tista z visoko vsebnostjo sladkorja ali mlečnih izdelkov, prispevajo k težavam s kožo pri nekaterih posameznikih.
Vadba spodbuja dobro cirkulacijo in pomaga pri izpiranju toksinov iz telesa, kar lahko prispeva k bolj zdravi koži.
Kronični stres lahko prispeva k težavam s kožo. Poslužuj se aktivnosti za zmanjševanje stresa, kot so joga, meditacija ali vaje globokega dihanja.
Na prevlakah blazin se lahko nabirajo olje, umazanija in razne bakterije. Redno jih menjaj, da preprečiš, da bi se ti prenesli na obraz. Ker pomanjkanje spanja prispeva k stresu in težavam s kožo, poskrbi za dovolj spanca. Ciljaj na 7-9 ur kakovostnega spanca na noč.
Piling kože naredi 1-2 krat na teden, da odstraniš odmrle kožne celice. Izberi blag piling, da se izogneš draženju. Za učinkovito vlaženje kože uporabljaj izdelke, ki vsebujejo hialuronsko kislino. Hilauronska kislina nudi zaščito koži, se bori proti staranju, izboljšuje kožno pregrado ter izboljšuje teksuro kože.
Vroča voda lahko koži odstrani naravna olja. Pri umivanju obraza uporabljaj mlačno vodo. Prepogosto umivanje obraza lahko odstrani naravna olja, kar povzroči povečano nastajanje olja.
Če zdravljenje brez recepta ni učinkovito, se posvetuj z dermatologom za zdravila na recept, kot so lokalni retinoidi ali peroralni antibiotiki. Pri nekaterih posameznicah lahko hormonska nihanja prispevajo k nastanku aken. V takih primerih lahko zdravstveni delavec priporoči hormonsko zdravljenje, kot so kontracepcijske tablete ali spironolakton.
Ne pozabi, da lahko rezultati zahtevajo kar nekaj časa, zato je bistveno, da se držiš svoje rutine nege kože. Če je tvoja koža brezušna ali se spopadaš s hudmi in trdovratnimi aknami, je priporočljivo, da poiščeš strokovni nasvet pri dermatologu, ki ti lahko zagotovi prilagojena navodila in možnosti zdravljenja.
0
MAGAZINE_SECTION_MANAGE_COMMON_AUTHOR
NaN User_UserCard_Followers